Незабутні вихідні у колі сім’ї

Усі з нетерпінням очікують вихідні дні, як дорослі так і діти. За тиждень організм втомлюється не лише фізично, а й морально. Ваша дитина цілий день перебуває в дошкільному закладі, ввечері вдома майже немає часу на спілкування в родині.
Тому у вихідні дні так важливо, якомога більше приділити уваги один одному у сім’ї, а особливо це потрібно дитині. Все, що ми не встигли розказати, показати дітям у будні дні, ми маємо зробити у вихідні.
Як же правильно провести вихідні дні з користю для дитини і самих дорослих?

Якнайбільше перебувати на свіжому повітрі. Якщо дозволяє погода, вирушайте з дітьми у ліс, до водойми, у парк. Багато молодих сімей полюбляють відпочинок на лоні природи, але все зводиться до вогнища, шашликів та навіть до банальної випивки. А діти в цей час представлені самі собі. Користі від такого походу на природу дітям немає, а ось шкоди по-вінця. Адже дії батьків не співпадають з тим, чого їх навчали вихователі. А саме: розводити багаття у лісі, ламати гілки та нищити дерева й кущі, смітити, розпивати алкогольні напої, палити цигарки тощо.
Якщо ви ідете з дітьми на природу, то повинні на все живе звертати увагу, дивуватися, задавати дітям запитання, відповідати на їхні, а ні в якому разі не ігнорувати. Якщо ви не знаєте правильної відповіді, то краще не придумуйте щось самі, а пообіцяйте (і обов’язково виконайте) знайти відповідь, коли повернетесь додому.

Зайнятися спортом. Чим можна зацікавити дитину на вулиці?

Це можуть бути ролики, велосипед, бадмінтон. Навіть удвох з дитиною можна пограти в футбол, а якщо набереться ціла команда, то це буде незабутнє враження.

Пограйте в рухливі ігри, наприклад старенька, але дуже весела гра «Піжмурки». Спочатку визначають межі поля гри. Вибирають ведучого. Зав’язують йому очі. Інші гравці встають навколо нього обличчям до центру. За сигналом ведучий починає ловити учасників, а ті тікати і ухилятися від нього. Спійманого учасника ведучий має вгадати на дотик, не розв’язуючи очі. Якщо вгадує, то спійманий стає ведучим. Переможцем стає той, кого спіймали найменшу кількість разів або не зловили взагалі. Ведучим краще спочатку зробити когось із дорослих, щоб він міг на своєму прикладі показати, як можна грати в цю гру.

Влаштуйте квест, наприклад «Знайди скарб», використовуючи цікаві завдання та підказки. Скарбом може бути іграшка або солодощі. Діти обожнюють такі ігри!

Влаштуйте дитині сюрприз. Ваша дитина прокинувся рано вранці у вихідний день. А вам так хочеться повалятися ще трохи … Геть сонну млість! Ви сьогодні ведете дитину в зоопарк. Або в цирк. У музей, в кіно, в театр, або навіть просто на концерт. Але … Він про це ще не знає!

Отже, ви жестом фокусника дістаєте і показуєте квитки … Ваш малюк здивований. І ось вже струмочки радості і веселощів пробуджують вас від сну краще холодної води в обличчя. Ви вирушаєте за враженнями!

Звичайно, у час пандемії це не зовсім доречно, але все можна організувати безпечно!!!

Години спілкування з дитиною, перегляд вистави з нею, а потім обговорення побаченого, захват вашого малюка тим, що це все було разом з вами не має ціни – тому що це спілкування безцінне!!!

Якщо ж погодні умови змушують залишатися вдома, не сумуйте. Удома теж можна не нудьгувати!

Творіть! Придумайте з дитиною саморобку-аплікацію. Згадайте і про відоме і поширене орігамі. А можете просто зшити ляльці плаття або спідницю. Або змайструвати із сірникових коробок робота.

Малюйте! Попросіть ваше чадо намалювати сім’ю. Я думаю, вас потішить політ його фантазії!

Майстер-шеф.  Спечіть оладки або торт і дайте можливість дітям приготувати щось самостійно. А потім оціните результати за сімейним чаюванням.

Настільні ігри – цікаві і дітям, і дорослим. Даний вид ігор розвиває інтелект, мислення, уяву. Можна взяти будь-яку настільну гру, будь то «Монополія», лото, пазли, «Ерудит», «Хто я» і т.д.

Можна пограти в «Чарівний мішечок»: зав’яжіть очі дитині, нехай вона виймає предмети (фрукти, овочі, фігури, дрібні іграшки та ін.) і обстежуючи руками відгадує, що потрапило до рук.

Почитайте книгу або разом подивіться хороший дитячий фільм. А якщо є можливість – покажіть або пограйте в ляльковий театр.

Як би ви не задумали провести вихідний день з дітьми, це має подобатися і вам, і їм. Батькам важливо хоча б на годинку викинути з голови всі свої проблеми і розслабитися.

Дайте собі слово, що сьогодні ви знову перетворитеся на дитину і подивіться на все широко розкритими очима. Ваші діти це оцінять.

Психологи стверджують: до спілкування з дитиною потрібно ставитися серйозно. Діти дуже чутливі і регулярно потребують вашої стовідсотковому уваги. Вони дійсно переживають, коли в процесі гри ви відволікаєтеся на приготування, прання або телефонний дзвінок. І нехай це буде всього година повноцінного спілкування – з точки зору вашої дитини це краще, ніж цілий день уривками. Спільне проведення часу згуртовує сім’ю, дає зрозуміти дитині, наскільки вона важлива для мами і тата.

Веселих та незабутніх вам вихідних!!!

Бережіть найдорожче!!!